"Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj." Oscar Wilde

Horory na dobrou noc 2 - Anthony Horowitz | RECENZE

16. března 2018 v 14:23 | TheLazyCat |  • Přečteno - recenze
Dočetla jsem i poslední díl ze tří, který mi scházel. Ano je to divné číst první díl, poté třetí a nakonec druhý, ale vzhledem k tomu, že se jedná o povídkové knihy, nebyl to vůbec žádný problém. Každopádně je to proto, že první dva díly jsem si koupila a třetí díl jsem měla půjčený z knihovny. No a jelikož se blížil konec výpůjční lhůty, musela jsem přeskočit svůj koupený druhý díl a pustit se hned do třetího. Recenzi na něj můžete najít ZDE.

Název: Horory na dobrou noc 2
Název v originále: More Horowitz Horror
Autor: Anthony Horowitz
Překlad: Zdeněk Hofmann
Rok vydání: 2010
Počet stran: 150
Nakladatelství: BB art
ISBN: 978-80-7381-833-3

Číst jsem začínala trochu se strachem, protože třetí díl mě dost zklamal. Ale díkybohu tomu tak nebylo. Opět je to kniha povídková, obsahuje 9 příběhů, pokud počítáme i ten nejkratší na konci (který určitě počítám) a všechny se mi moc líbily. Teď už tedy stručný popis každé povídky a poté hodnocení. Už si přesně nepamatuji, jak šly přiběhy za sebou, takže vypovím tak nějak, jak si je sama pamatuju.

Stopař
Mladý kluk jede s rodiči z celodenního výletu, bohužel se otec, po cestě blízko Psychiatrické léčebny Krasoluky, rozhodne vzít stopaře. A tím se rozdeje řetězec událostí, které vedou k tragické nehodě a konci, který by mě ani ve snu nenapadl.

Howardův konec
Příběh začíná tam, kde vlastně spousta příběhů končí - smrtí. Howard je teenager, který v životě asi neudělal nikdy nic dobrého. Na matku je zlý a sprostý, chodí za školu, krade a ubližuje lidem okolo, a
le když zemře, musí bojovat o to, aby se dostal do nebe. Jenže není všechno takové, jak se zdá.

Zvuk vraždy
Katka je od narození téměř hluchá a jen díky naslouchátku je jí umožněno slyšet to, co všichni ostatní. Jenže když na školu nastoupí nový profesor, začnou se jí dít zvláštní věci, které ji začnou ohrožovat na životě. A když najde důkaz toho, že to o čem si myslela, že si jen vybájila, je skutečné, začne teprve bojovat o přežití. Každopádně je to nejobsáhlejší povídka z knihy a vůbec to nevadí, naopak.

Spálený
Malý kluk Tím má rodiče, kteří se věnují jen zatím nenarozenému dítěti a tak ho na letní prázdniny svěří tetě a strýci, se kterými má jet k moři. Strýc je ale nepříjemný, paličatý a sobecký člověk, který má problém s opalováním - je bledý jako stěna, a chce tam za každou cenu nachytat bronz. Jenže svou tvrdohlavostí si začne připravovat bolestivé chvíle.

Let č. 715
Mladá dívka má odlétat se sestrou a rodiči domů z dovolené, noc před odletem má ale sen, že nesmí nastoupit na let 715, na který mají zakoupené letenky. Jelikož jí ale nikdo nevěří, rozhodne se utéct a vrátit se až v době odletu letadla, čímž docílí svého. Všichni jsou na ní naštvaní a rodiče vyhrožují, že drahé letenky bude muset rodině zaplatit. Dosedne však dané letadlo v pořádku, nebo měla pravdu?
Jeden ze slabších příběhů, zato kratší.

Výtah
Je možné, aby se z uzavřeného prostoru prostě vytratilo dítě během 50 vteřin? Přesně tohle totiž vyšetřuje detektiv v londýnském metru. Eric - rozmazlené dítě rodičů se rozhodne na poslední chvíli jet jiným výtahem, než jedou rodiče, když však všichni vystoupí, po dítěti ani stopy. Vše je na kamerách a přesto není nic vidět. Jak se to mohlo stát?

Šikmý dům
Ben žije po smrti matky jen s otcem a nic jim nechybí, ale jen do doby, než se jeho otec pozná s Luisou. Tu si posléze i vezme, ale krátce na to začne peklo. Luisa se začne chovat surově a je si jistá svým postavením - pokud se jí budou chtít zbavit, připraví je o všechno. Až když donutí Benova otce k tomu se přestěhovat mimo město, nastává změna a blýská se na lepší časy.

A telefon zmrtvěl
Co se asi stane s telefonem, který se stane svědkem smrtelné nehody? Nevyžádané telefonáty nového majitele silně obtěžují až nakonec telefon vypne. Jeho otec chce odhlásit paušál, což naštěstí nestihne, protože poslední telefonát naštěstí není až tak úplně nevyžádaný.

Nejkratší horor, který byl kdy napsán
Je to prakticky dopis, který napsal nespokojený spisovatel, protože mu nechtěli vydat horor. Na konci je dokonce překvapení. Je to skutečně nejkratší hororová povídka, kterou jsem kdy viděla.

Anotace
Další soubor hororových povídek Anthonyho Horowitze, v nichž jsou hlavními (a nechtěnými) hrdiny děti, určených pro mladé čtenáře a pochopitelně i pro jejich rodiče. Čeká na ně stopař, který není tím, kým se zdá být, strašidelná vesnice ukrývající hrůzné tajemství, mobil, kterým se dá dovolat mrtvým i vražedný výtah. Můžete se těšit na šokující pointy i notnou dávku černého humoru. Horory na dobrou noc 2 jsou působivou sbírkou děsivých příběhů od uznávaného autora a televizního scenáristy Anthonyho Horowitze.Moje hodnocení: Knihu celkově hodnotím úžasně, oproti třetímu dílu je tato opravdu skvělá, příběhy jsou poutavé, neopakují se, jsou tam nová témata i náměty a neskutečně mě to bavilo. Příběhy jsou poutavě napsané, velmi čtivé, místy i pobaví. Určitě mohu doporučit, je to lehčí čtení a neskutečně poutavé.
Celkově dávám knize 5 hvězdiček a níže najdete hvězdičkové hodnocení i jednotlivých příběhů.

Stopař - 5*/5*
Howardův konec - 4*/5*
Zvuk vraždy - 5*/5*
Spálený - 5*/5*
Let č. 715 - 4*/5*
Výtah - 5*/5*
Šikmý dům - 5*/5*
A telefon zmrtvěl - 5*/5*
Nejkratší horor, který byl kdy napsán - 5*/5*


Četli jste tuto knihu? Nebo jinou od Anthonyho Horowitze? Určitě se podělte o své vlastní zkušenosti a názory Mrkající
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 16. března 2018 v 14:31 | Reagovat

Mám ráda hororové knihy, po této se rozhodně mrknu :-)

2 TheLazyCat TheLazyCat | E-mail | Web | 16. března 2018 v 14:46 | Reagovat

[1]: Děkuju, snad se bude líbit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama