"Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj." Oscar Wilde

Moribundus chrchlacus

2. května 2018 v 12:53 | TheLazyCat |  • O mě
Hlásím se po delší době, neumřela jsem! Zatím. Od minulého pátku jsem se potýkala s nachlazením, sobotu strávila v posteli a v neděli jsme odjížděli k přítelově mamce na druhý konec republiky pro vozík za auto kvůli rekonstrukci. Mělo to být tak, že jsme měli v neděli přijet, umýt ho, zkontrolovat, v pondělí ráno ho vzít na technickou a jet zpátky domů. Bohužel i přes naše apely a požadavky o kontrolu (chtěli jsme i pořídit zkoušečku, abysme tam nejeli takovou dálku zbytečně) jsme v neděli zjistili, že je nějaká chyba na elektrice a nesvítí žádné levé světlo. Což o to, my bychom s tím asi dojeli po okreskách domů, ale jelikož vozík neměl technickou, tak bez světel bychom technickou určitě neprošli.
V pondělí ráno, kdy jsem dostala znovu horečku, jsme se rozjeli k autoelektrikáři, který ze známosti vozík přijal, ale měli jsme si pro něj jet až v jednu odpoledne. Strávili jsme celý den prací na zahradě a po poledni se vydali pro vozík, už sbalení na cestu. Naštěstí bylo vše hotovo a tak jsme vyrazili na další záchytný bod cesty - na stanici technické kontroly. Tam bylo asi milion aut a čekací doba přes hodinu. Nakonec z toho bylo víc jak dvě hodiny a my vyjížděli na cestu domů kolem čtvrt na čtyři. Kvůli absenci dálniční známky jsme přijeli na chalupu kolem sedmé hodiny a i když řídil přítel, já byla totálně polomrtvá. Uklidili jsme vozík do garáže a vyrazili do bytu, než jsme vše vynosili, bylo čtvrt na devět a ihned po vybalení jsem zapadla do sprchy a pak do postele. To už jsem nemohla mluvit, byla vyčerpaná a chytala jsem takové záchvaty kašle, že jsem i několikrát zvracela.
Včerejší svátek jsem proležela, cpala se sirupama, vitaminama, pilulema a podobně, jen abych se dala dohromady. A jelikož mi došlo, že se mi to nepodaří, volala jsem do práce a vzala si ještě dnešek volno a dnes hned ráno mazala k doktorce. Čekala jsem víc jak dvě hodiny v čekárně a po vyšetření si vyslechla ortel - těžký zánět průdušek s náběhem na virový zápal plic. Okamžitě mi chtěla dát neschopenku, napsala mi silná antibiotika, prášky na odkašlání a další mraky jiných léků a doporučení bylo jasné - v klidu, v teple, v posteli, pravidelně polykat antibiotika a za týden na kontrolu. Ale jelikož já si rozhodně nemůžu dovolit být doma, zítra pomažu alespoň na půl dne do práce, v pátek také, víkend pojedeme makat na barák, v pondělí do práce, v úterý na oslavu k našim a ve středu na kontrolu. No nevypadá to, že bych si úplně odpočinula, ale doufám, že i přesto si plíce dají říct a antibiotika je přemluví, aby se mě ten moribundus koukal pustit a já zase mohla v klidu a v pohodě fungovat, protože mě nebaví být zadýchaná jen z cesty na WC.
Držte mi palce prosím, ať to zvládnu. Články zatím neplánuju moc, protože za prvé jsem od pátku nepřečetla jedinou stránku a za druhé nějak nemám ani sílu. Tenhle článek jsem psala přes dvě hodiny a to jsou jen spontánně plynoucí kecy. Snad jsem vás neunudila k smrti, ale určitě nekončím, nebojte se!
Krásný den všem,
Vaše polochcípnutá nemocná LazyŠárka
 


Anketa

Máte rozečtenou nějakou knihu?

Ano
Ne

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | E-mail | Web | 3. května 2018 v 11:13 | Reagovat

s tím si nezahrávej, raději se vylež ty jo práce i barák počká..ono tě to pak dostihne znovu v horším provedení

2 TheLazyCat TheLazyCat | E-mail | Web | 3. května 2018 v 11:35 | Reagovat

[1]: Tak teď jsem byla od 7:30 v práci, vzala jsem si oběd a jdu domů. Dám si sprchu a lehnu si, tak to snad nějak dám už :-( Bohužel to jinak nejde, barák možná počká, práce ale ne, tu za mě nikdo neudělá :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama